Soutěž v první pomoci – Lhotka u Mělníka

Ve dnech 25. – 26. 4. 2018 se žákyně naší školy zúčastnily 13. ročníku Celostátní soutěže v první pomoci ve Lhotce u Mělníka. Soutěž každým rokem pořádá Soukromá střední zdravotnická škola Mělník o. p. s. a občanské sdružení Praktická první pomoc Mělník. Soutěže se zúčastnilo 19 družstev.

Ve středu v odpoledních hodinách jsme dorazily do Lhotky u Mělníka. První část soutěže probíhala ve večerních (nočních) hodinách. Mladík spadl do jímky, měl zástavu, druhý ho vytáhl a měl poranění hlavy.

Druhý den ráno pokračovala druhá část soutěže. Na trase nás čekalo několik poranění: Hromadné zavalení o 10 zraněných, pokousání divočákem o 3 zraněných, autonehoda s resuscitací kojence, pohmožděným hrudníkem a bezvědomím, pád ze skály, ošetření diabetika či resuscitace s pomocí AED. Žákyně také musely umět rozpoznat a správně pojmenovat odborné pomůcky (ambuvak, vzduchovody, masky atd.)

Nejtěžší pro žáky bylo ošetření hromadného neštěstí.

Naše žákyně se umístily na 15. místě. Získaly zde spoustu zkušeností a pěkných zážitků.

Družstvo (žákyně 2.A):

Veronika Vejdová – kapitánka

Jana Jelenová

Pavlína Pacalajová

Marie Hájková

pedagogický dozor: R.Jeníčková